Kamuflaj Makyaj

Kamuflaj Makyaj Nedir?

Kamuflaj makyaj; Yüzdeki ve vücuttaki kusurları gizlemek amacıyla uygulanan, yüksek örtme gücüne sahip, sürtünmeye ve terlemeye dayanıklı, cilde uyumlu ve farklı bir makyaj tekniğidir.

Kamuflaj makyaj sahne makyajından uyarlanan bir illüzyon sanatı olarak da tanımlanmaktadır.

Kamuflaj makyaj kozmetikleri, özel içerikli ürünlerdendir. Dekoratif makyaj kozmetiklerinden daha üstün kapatıcı özellik taşırlar. Su geçirmeme, şeffaf olmama gibi çeşitli özelliklerinin yanı sıra uygulandıkları yüzey üzerinde çeşitli makyaj tekniklerinin kullanılmasına da olanak sağlarlar.

Kamuflaj Makyajın Kullanım Alanları

Kamuflaj makyaj; yüzdeki ve vucuttaki vitiligo, rosacea, porto şarabı lekesi, melasma, çiller, benler, ultraviyole ışınlarından kaynaklanan lekeler, akneden kalan izler, yanık izleri ve keloidlere uygulanabildiği gibi vücutta oluşabilen varisli damarlar ve dövme gibi bir çok alana da uygulanabilir.

Üzellikle kalıcı dövmelerin ciltten çıkarılmasında kullanılan yöntemlerden sonra ciltte izler kalabilmektedir. Bu nedenle risk taşımaması açısından kalıcı dövmeler kamuflaj makyaj ile gizlenebilir.

Ayrıca plastik cerrahi sonrası hastaların iyileşme safhasında da kamuflaj makyajdan faydalanılabilir. Özellikle yüz germe, burun ve göz estetik ameliyatlarından sonra hastaların yeni görüntülerine kavuşmaları 3 6 aya varabilen süreler gerektirebilmektedir. Örneğin; burun ameliyatları sırasında burun kemiği kırıldığında göz altlarındaki morluklar, uzun süre geçmeyebilir. Bu ara zamanda geçici morluklar ve lekeler, kamuflaj makyaj ile gizlenebilir ve kişi sosyal yaşantısına daha çabuk döner.

Gece makyajı da kamuflaj makyajın sık kullanıldığı bir alandır. Suya ve sürtünmeye dayanıklı, terleme sonucu akmayan  24 saat kalıcı etkisiyle Coverderm ideal bir gece makyajı sunar. 

24 saat kalıcı etkisi, suya, sürtünmeye dayanıklılığı, terleme sonucu akmayan, güneş ışınlarına karşı koruma faktörleri içeren Coverderm ürünleri,  yoğun ışık altında çalışmak zorunda kalan, sahne sanatları ile uğraşan kişiler ve yoğun çalışma ortamlarından dolayı gün boyunca kalıcılığı olan doğal görünümlü mat bir yüz isteyen herkes  için çok uygun makyaj tekniğidir.

Makyaj Yaparken:

Makyaja başlamadan  Önce cildinizin temiz olmasına özen gösteriniz.

Coverderm Makyaj Temizleme ürünü, hemen ve derinlemesine temizleme özelliğini yumuşak bir dokunuş ile birleştiren tamamen farklı bir cilt temizleme ürünüdür.

Makyaja başlamadan önce mutlaka nemlendirici kullanınız. Coverderm Skin Basics, cildin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilmiş, cildinizi besleyen, çok amaçlı multivitaminli bir kremdir. Coverderm Skin Protector, Coverderm mükemmel kapatıcı fondötenleri altına kullanılan, hafif renklendirilmiş kremdir. Makyajın kolaylıkla yayılmasına ve kalıcı olmasına yardımcı olur.

Fondöten kullanırken, kullanacağınız miktarda fondöteni elinizin üst yüzeyine az miktarda alınız, böylece vücudunuzun ısısıyla rahatça sürülebilir kıvama gelir. Fondöteni nemli bir süngerle yada parmak uçlarınızla tamponlayarak uygulayınız. Hem cilt üzerinde daha ince dokulu, doğal olur, hem de tende daha iyi erir.
Toz pudra fondöteni yüze sabitlemek, parlamayı önlemek içindir. Şeffaf pudralar, mevsim değiştikçe koyulaşan ve açılan ten rengine uygun pudra almak ihtiyacı da ortadan kalkacaktır. Toz pudra ponpon yardımıyla yüzün tamamına uygulanmalıdır. Burun kanatları ve çene çukurları da iyice pudralanmalıdır. Pudra uygulamasının ardından geniş fırça yardımıyla fazlalıklar süpürülebilir. Coverderm Finishing Powder, yüze parlak ve ipeksi bir görünüm kazandıran, şeffaf ve hipoallerjik bir pudradır. Yarı saydam, ipeksi bir görünüm kazandırır. Cilde parlaklık vermeye ve doğal görünüm¸ tamamlamaya yardımcı olur. Makyajın tonunu değiştirmediği için doğal görünüm¸ tamamlar. Teri ve cilt yağını emer.

Makyajı temizlerken amaç, cildin kendi doğal tabakasına zarar vermeden, sökmeden makyajdan arındırmaktır. Makyaj temizleme kremini avucunuzun içerisine bir miktar dökünüz. Kremi tüm yüzünüze parmak uçlarınızla minik dairesel hareketlerle, yerçekimine karşı yönde yayınız. Coverderm Removing Cream, hemen ve derinlemesine temizleme özelliğini yumuşak bir dokunuş ile birleştiren tamamen farklı bir cilt temizleme ürünüdür. Suya dayanıklı makyaj malzemelerini çıkartmak, temizlemek için uygundur. Gözeneklerin içinde oluşabilecek en küçük bir makyaj kalıntısını dahi derinlemesine ve tamamen çıkartır. Hipoallerjiktir. Gözleri tahriş etmediğinden göz çevresindeki makyajı dahi güvenle çıkartmak için kullanılabilir. Ciltte sebum üretimini arttırmadığı, dolayısı ile yağlanmayı engellediği klinik deneylerle kanıtlanmıştır. İçeriğinde cildi dinlendiren Aloe Vera Maddesi bulunmaktadır. İçeriğindeki maddeler, en hassas akneli ciltler için ideal temizleyicidir.

* COVERDERM ÜRÜNLERİ

GENEL VÜCUT

COVERDERM CLASSIC

Bilimsel olarak kanıtlanmış ve onaylanmış doğal görünümlü, su geçirmeyen fondötendir. Rahatsızık veren cilt problemlerini renk tonunun farklılığından yada ciltteki problemin ağırlığından bağımsız olarak mükemmel biçimde kamufle etmede güvenle kullanılabilir.

Kendine özgü, ve Dünyada tek olan formülasyonu ile,  yüz bölgesindeki damar genişlemeleri, sedef, yanıklar, yara izleri, dövmeler gibi büyük cilt problemlerini mükemmel olarak kapatan tek makyaj malzemesidir. Angioma, sedef, yanık lekeleri, yara izleri ve dövmeler gibi tüm cilt problemlerini mükemmel bir şekilde gözlerden saklar. Yağ bazlıdır.

Sudan etkilenmez, hipoallerjeniktir.  Cildi tahriş etmez, nefes almasını engellemez. SPF 15 UVA/UVB ye karşı mükemmel koruma sağlar.Tüm cilt tipleri için uygun, 24 saat boyunca kalıcı etki sağlar.  10 farklı renk tonunda kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Uygun Renk Tonunu Nasıl Seçmeliyim?

Mükemmel kamuflaj ve kapatma sağlamak için uygun renk tonu dikkatle seçilmelidir.

Coverderm Classic No:0 Dövme gibi ciltteki yoğun siyah veya mavi tonlarındaki renk bozuklukarını  kapatmak için  için baz olarak kullanılır.

Coverderm Classic No:8 Angioma, rossecea gibi  gibi ciltteki yoğun kırmızı tonlarındaki renk bozukluklarını kapatmak için  için baz olarak kullanılır.

Diğer tonlar, kişinin cildine uygun olarak seçilmelidir.

Angioma:

Baz olarak önce Coverderm Classic No:8 uygulanmalıdır. Sonra, kişinin cildine uygun tondaki Coverderm Classic seçilmelidir.

Vitiligo, Couperose, Güneş Lekeleri

Ten rengine uygun tonda Coverderm Classic seçilmesi yeterlidir.

Mavi yada siyah oluşumlar (Dövme,morluk gibi)

Baz olarak önce Coverderm Classic No:0 uygulanmalıdır. Sonra, kişinin cildine uygun tondaki Coverderm Classic seçilmelidir.

Ciltteki Kesi İzleri, Yaralar, Lekeler ve Kırışıklıklar

Baz olarak oluşumun rengine uygun olan Coverderm Classic No:0 veya Coverderm Classic No:8 ile cilt doldurulur, ardından ten rengine uygun tonda Coverderm Classic ile tamamlanır.

Önemli Uyarı:

2 ürünün kullanıldığı durumlarda, ilk uygulamanın ardından sabitlemek için mutlaka COVERDERM FINISHING POWDER kullanılmalıdır.

Nasıl Uygulanır:

Elinizin dış yüzeyine ufak bir miktar seçtiğiniz tondaki Coverderm Classic ürününü damlatınız (vücut ısınız Coverderm’i daha akışkan yapacaktır). Islak sünger yada parmak uçları yardımı ile uygulama yapınız.

Mükemmel sonuca ulaşmak için  COVERDERM FINISHING POWDER’ı yaygın olarak uygulayınız. Fondöten ile etkileşimi için 2-3 dakika bekletin. Fazla miktarı bir fırça yardımı ile uzaklaştırın. Nemli bir sünger veya bez ile tüm cildinize baskı uygulayın.

Coverderm Classic ürününü takiben herhangi bir makyaj ürünü (pudra, far, allık, ruj, mascara) kullanılabilir

Yüz Fondöteni

COVERDERM PERFECT FACE

Ince, suya dayanıklı, güneş ışınlarına karşı koruma faktörleri içeren fondöten, krem şeklinde ve hergün kolaylıkla uygulanbilen bir makyaj ürünüdür. Makyajlı cilde ferahlık ve hafiflik verir. Gözenekleri kapatmaz.

Hafif cilt bozukluklarında, Vitiligo, lekeler, akne, couperose, chloasma, gibi cilt problemlerinde kullanmaya uygundur.

Çalışan ve uzun süre kalıcılığı olan doğal görünümlü mat bir yüz isteyen tüm hanımlar için çok uygun makyaj tamamlayıcıdır.

Ürün Bilgileri

Klinik çalışmalar komedon oluşumuna sebep olmadığını kanıtlamıştır*. Bu nedenle akneli yüzlerde süregelen tedavi ile birlikte uygulanabilir.

Sudan etkilenmez, hipoallerjeniktir, cildi tahriş etmez. SPF 20 UVA/UVB ye karşı mükemmel koruma sağlar. Tüm cilt tiplerine uyumludur.  24 saat boyunca kalıcı 9 farklı renk tonunda kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Vücut ve Bacaklar

COVERDERM PERFECT LEGS

Perfect Legs eşsiz bir vücut makyaj malzemesidir. Sert koşullarda bile kullanılabilir..  Hipoallerjeniktir. Cildi tahriş etmez. SPF 16 UVA/UVB ye karşı mükemmel koruma sağlar. Kremsidir.  Kolay uygulanabilen elastik bir üründür.Gözenekleri tıkamaz, her gün kullanılabilir. 24 saat boyunca kalıcıdır. 9 doğal rekte kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Vücudun herhangi bir kısmındaki büyük veya küçük varis, yara izi, çatlaklar, yanık izleri, vitiligo, dövme, lekeler gibi istenmeyen her türlü cilt problemini mükemmel bir şekilde kapatmak için kullanılır.

Ayrıca bacakları güneşin zararlı ışınlarına karşı korur.

COVERDERM PERFECT LEGS yüzme dahil tüm spor aktiviteleri gibi son derece sert koşullarda bile sudan ve terden etkilenmeksizin kullanılabilir.

COVERDERM PERFECT LEGS nasıl kullanılır?

Küçük bir miktar ürünü uygulama yapılacak bölgeye yayın. Parmak uçları ile basınç yaparak uygulayın. Uygulamanın ardından uygulama yapılan bölgeyi nemli kağıt mendil yardımı ile ısıtın ve kurumaya bırakın.

Göz Altı

COVERDERM CONCEALER

Ruj formundadır. özellikle akne lekelerini, sivilceleri ve koyu göz çevresi halkalarını kapatarak parlak ve taze bir bakış kazandırır. Aynı zamanda serbest radikallerle savaşır ve UVA ve UVB koruyuculuğu sağlar. 6 doğal renktedir.

Sudan etkilenmez.Hipoallerjeniktir. Anti-aging faktörleri içerir. SPF 20 UVA/UVB ye karşı mükemmel koruma sağlar.24 saat boyunca kalıcıdır.Kullanışlı ambalajında 6 doğal  renk tonunda hizmete sunulmaktadır.

Nasıl Uygulamalıyım?

Kullanacağınız bölgeye az bir miktar sürünüz. Sünger ya da başparmağınız yardımı ileyayarak sabitleyiniz.

Coverderm Conceiler uyguladıktan sonra tamamlayıcı göz makyajınızı (Far, rimel, eye-liner vs) yapabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !