Sizden Gelenler - Vitiligoyu kamufle etmek…

 

Sizden Gelenler

 

Vitiligoyu kamufle etmek…

 

Merhaba bende vitiligo hastasıyım…

6 sene oldu bu hastalık çıkalı, yüzümde tırnağımın üst kısmı kadar bir yeri kaplıyor. Yıllarca ne geçti nede vücudumda başka yerlere yayıldı, öylece duruyor. Gitmediğim doktor kullanmadığım krem kalmadı. Ama maalesef bir türlü geçmek bilmedi nedense…

Şimdi bloğunuzda gördüğüm nivea kremi kullanmaya başladım umarım bana da bir faydası olur. Biliyorum ki bu hastalığı olanların herkesin neden geçmiyor diye canı sıkılıyor. O kadar doktora git, o kadar krem kullan yine bir ilerleme görme. Bazı arkadaşlarımız da iyileşme görülmüş ne güzel, umarım birgün bizde o iyileşmeyi görürüz. Tedavisinin olmadığını biliyorum ama asla umudumu yitirmek istemiyorum.


Benim asıl anlatmak istediğime gelince:

Vitiligo ile ilgili her bilgiye ve bilgilendirmeye açık olalım. Doktorumuzun bize verdiği ilaçlarımızı düzenli kullanalım, umudumuzu asla yitirmeyelim.

Ve bloğunuzda gördüğüm Viticolor jel hakkında yorum yapmak istiyorum. Güzel bir ürün ama Türkiye’deki eczanelerde bulmak biraz  zor gibi. Ben tedavisine devam eden arkadaşlara bir öneride bulunmak istiyorum: Günlük hayatımızı da etkileyen vitiligoyu daha az dikkat çekmesi için viticolor jeli bulamayanlar, kozmetik ürünü olan bronzlaştırıcılardan yardım alabilirler. Ben kullanıyorum ve memnunum. Avon, oriflame, dove gibi kozmetik markalarının bronzlaştırıcılarını daha kolay bulabilirsiniz. Büyük marketlerde ve çoğu eczanede mevcuttur yada getirme imkanınız daha kolaydır.

 

Bronzlaştırıcı Kullanımı:

Ürünü sorunlu olan bölgeye kenarlarına taşırmadan sürünüz ve bekleyiniz. Üzerinden 5-6 saat geçince daha fazla etkisini gösteriyor. Eğer cildiniz daha koyu ise üzerine bir kat daha sürebilirsiniz. 3-4 gün cildinizde kalabiliyor. Sudan pek fazla etkilenmiyor. Buda bize günlük yaşamımızda daha az strese girmemizi sağlıyor, daha az kişinin dikkatini çekiyor.Erkek yada kadın ayrımı yapmadan herkes kullanabilir. Kullanımı basit ve kolaydır.

 

Bu yazımı makyaj kategorinizde kendinize göre düzenleyerek yayınlaya bilme imkanınız olursa çok sevinirim. Viticolor jeli bulamayanlar için, en azından basit bir yolla vitiligoyu kamufle etme yolunu daha fazla kişinin öğrenmesinde bir nebze de olsa faydam dokunsun istiyorum.

 

Ayrıca bu bloğun kurucusuna bizimle paylaştığı bilgiler için çok çok teşekkür ederim.

İyi ki varsınız. Bizi de düşünen birilerini görmek bizi inan ki çok sevindiriyor.

 

Simal               

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !